O mně

Pomáhám akademikům dosahovat lepších výsledků bez ztráty důležitých vztahů, zdraví nebo své duše.

Příběh

V roce 2012 jsem úspěšně dokončil doktorát na Karlově Univerzitě v oboru Andragogika na Filozofické fakultě. V průběhu studia jsem si nade všechny akademické oblasti oblíbil výuku – zjistil jsem, že mi vyhovuje vidět okamžitý dopad mé práce se studenty a klienty. Celkově bylo pro mě období doktorátu pestré životní období – oženil jsem se, koupili jsme pozemek pro bydlení, vzdělával jsem se i v dalších oblastech mimo univerzitu, cestoval jsem. Vím tedy z první ruky, jak bohaté je období doktorského studia a jak je důležité vědomě kočírovat každou aktivitu. Můj první koučovací výcvik proběhl právě během doktorátu a musím říct, že mi výrazně pomohl uchopit výzvy pevně a s nadhledem.

Jako certifikovaný kouč s více než 800 hodinami praxe jsem měl příležitost koučovat nebo lektorovat studenty a zaměstnance z více než 20 univerzit po celém světě. Vím, co to obnáší psát publikace, prezentovat na mezinárodních konferencích, přednášet a plnit administrativní povinnosti. Velmi dobře tedy chápu, jaký vliv mohou mít tyto aktivity na celkovou kvalitu života.

Kromě studia na Karlově Univerzitě jsem strávil rok na Wilhelmově univerzitě v německém Münsteru a cestoval pracovně do Finska, Lotyšska a na Island. V koučování se řídím etickým kodexem European Mentoring and Coaching Council, jehož jsem členem. Průběžně se také vzdělávám v oblasti udržitelného rozvoje a jsem zakládajícím členem české sekce Climate Coaching Alliance a členem skupiny PRME (Principles for Responsible Management Education) při OSN.

Původně jsem si myslel, že být zeleným a udržitelným můžu být pouze ve volném čase, doma a s přáteli. Několik impulsů mi ale ukázalo, že tyto oblasti se mohou velmi dobře propojovat s mou profesní prací. Věřím, že tento přístup může být inspirativní pro ty, kteří hledají způsob, jak spojit své zájmy s profesní cestou a přitom dbát na udržitelnost a celkovou kvalitu života.

Pokud máte zájem o podporu kouče, neváhejte mě kontaktovat a společně najdeme způsob, jak vám pomoci dosáhnout vašich cílů a zlepšit váš život a práci v akademickém prostředí.

Rezervovat konzultaci

Principy mé práce

Mým základním přístupem je vyvážení tří klíčových prvků, tzv. 3 C: 

  1. Obsah (Content)
  2. Koučování (Coaching)
  3. Komunita (Community)

Věřím, že pro dosažení nejlepších výsledků musí obsah koučování padnout osobnosti jednotlivce a zároveň být v prostředí, které podporuje vzájemné sdílení mezi účastníky.

Hodnoty

Udržitelnost

Mojí vášní jsou témata udržitelnosti a systémové změny. Že je planeta naším domovem s jasnými hranicemi, je nad slunce jasné. I proto na částečný úvazek pomáhám přibližovat školní děti a přírodu ve prospěch obou. Vlastní přírodní dům a permakulturně laděné hektarové hospodářství je pak pro mě další hrací plochou pro různé teorie (jsme i ukázkovým projektem). Nevěřím na přístup „zpátky na stromy“, nýbrž na kombinaci ověřených a inovativních technologií. Jsem zakládajícím členem české sekce Climate Coaching Alliance.

Plán a struktura

Štěstí přeje připraveným! Život je kombinací náhody a dovedností. Náhodu ovlivnit nemůžeme, ale máme velký prostor rozvinout své dovednosti a roli náhody aspoň trošku zmenšit. Spousta věcí v životě se tak podaří díky plánu. Mám zkušenost, že právě v dlouhodobých projektech, jako je třeba dizertace, je příprava a úprava plánu, cílů, harmonogramu a termínů klíčovou metodou. Být sám sobě dobrým projektovým manažerem vám také umožní držet práci v rozumných mezích, nevypustit duši a nepřijít o blízké vztahy.

Nalezněte řešení pro vaše akademické výzvy – kontaktujte mě pro nezávaznou konzultaci.

Rezervovat konzultaci